Śledź i zyskuj

Śledzenie pojazdów kojarzy Ci się z filmami grozy, gdzie czarna furgonetka dyskretnie utrzymuje odległość za samochodem głównego bohatera, jednak ten zawsze orientuje się w sytuacji zagrożenia i zaczyna się pościg? Śledzony jest ofiarą mafijnych potyczek, którego gonią przestępcy? Jesteś w błędzie! Monitoring floty, co się wiąże ze śledzeniem pojazdów, to żaden diabelski przyrząd mafii, a bardzo potrzebne narzędzie dla szefów, kierowników, menadżerów i nie tylko!

Czy warto monitorować flotę?

Dlaczego, jeśli prowadzisz firmę posiadającą samochody służbowe, powinieneś zainwestować w śledzenie pojazdów? Wystarczy tylko dodać, że ta inwestycja zwraca się bardzo szybko. Dzięki temu masz kontrolę, czy Twoi pracownicy nie korzystają ze służbowego auta w celach prywatnych, jeśli jest to oczywiście niedozwolone, i możesz wyciągnąć wobec nich ewentualne konsekwencje, a także spowodować zaprzestanie stosowania tego nieuczciwego procederu w swojej firmie. Oszczędzone dzięki temu paliwo, nie mówiąc już o kosztach związanych z eksploatacją pojazdów. Ale to nie jedyna zaleta, tym bardziej biorąc pod uwagę, ze niektórzy pracownicy, otrzymując samochód służbowy, mają pełną wolność do dysponowania nim. Jest jeszcze wiele korzyści, które są związane z monitorowaniem floty pojazdów, które są w dalszej oraz dłuższej trasie. W przypadku zarządzania dużą flotą trudno jest mieć kontrolę nad każdym pojedynczym samochodem, oczywiście jeśli nie śledzi się swoich pojazdów. A co daje monitorowanie ich?

Bądź na bieżąco

Po pierwsze kontrola i łatwiejsze rozliczanie się z pracownikami. Monitoring floty automatycznie dostarcza raportów z przejazdów, dotyczących prędkości, dokładnego zużycia paliwa, czasu przejazdu oraz postoju. Dzięki temu możesz prześledzić historię tras i w przypadku nieścisłości lub utrudnień zaplanować je inaczej: tak, żeby to było najbardziej korzystne dla Twojej firmy, z punktu widzenia pracownika i kontrahentów. Przecież wszystkim stronom zależy na tym, aby dostarczyć towar jak najszybciej i w jak najlepszym stanie. Jednak nadmierny pospiech też nie jest wskazany, bo po pierwsze: kierowca może złamać przepisy i dostać mandat, po drugie ma obowiązek przestrzegać zaleconego czasu odpoczynku. Dzięki monitoringowi szef ma pewność, czy pracownik stosuje się do wszystkich poleceń i nie zdarza mu się oszukiwać, także w kwestii zużywania paliwa. Niestety, kradzieże benzyny zdarzają się często, a oszuści złapani nawet na gorącym uczynku tłumacza się, że jest to wynik zwiększenia spalania pojazdu. Takie tłumaczenia na nic się zdadzą, jeśli kierownik będzie posiadał raporty z monitoringu, jasno określające zużycie paliwa w wybranym momencie, a także podczas całej trasy. Dzięki temu można zawsze sprawdzić, czy kierowca dojechał na miejsce w określonym czasie, bez konieczności bezpośredniego kontaktu z nim, lub czy przedstawiciel odwiedził wszystkich wyznaczonych kontrahentów. Śledzenie pojazdów to naprawdę same zalety, więc prowadząc firmę, warto w nie zainwestować.

23. czerwca 2016 by Admin
Categories: Motoryzacja | Leave a comment

Leave a Reply

Required fields are marked *