Nawigacja w telefonie

Nawigacja GPS jest już bardzo popularna na rynku, a większość kierowców nie wyobraża sobie bez niej podróży. Nawigacja GPS zastąpiła tradycyjne mapy, a tą coraz bardziej wypiera… nawigacja w telefonie. Dlaczego warto ją mieć? Oto kilka powodów.

Z technologią za pan brat

Technologia rozwija się błyskawicznie i czasami nawet trudno za nią nadążyć. Jeszcze niedawno dotykowe telefony były nowinką, do której niektórzy nie chcieli się przekonać – woleli tradycyjne telefony komórkowe, te dotykowe traktując jako psujące się, mało wytrzymałe i po prostu niepotrzebne. Dzisiaj w sprzedaży z pierwszej ręki prawie nie ma innych telefonów, niż smartfony. Firmy, które nie wprowadziły ich w odpowiednim czasie i nie dostrzegły możliwości technologii, zbankrutowały lub się rozpadły. Inwestycja w przyszłość i rozwój się opłaca, dlatego, że daje więcej możliwości. Dzisiaj smartfony (i inne urządzenia mobilne, których wysyp nastąpił po sukcesie tych pierwszych) skutecznie wyparły stacjonarne komputery i inne urządzenia. Smartfonem można zrobić prawie wszystko: surfować po internecie, czytać książkę, oglądać film, korzystać z bankowości internetowej i nawigacji w telefonie. Dzisiaj nie kupuje się aparatów cyfrowych, tylko smartfon z dobrej jakości aparatem. Robią często lepsze zdjęcia, niż urządzenia fotograficzne dostępne na rynku. Wszystko w jednym – to idea tych nowoczesnych przenośnych urządzeń. Warto poznać ich możliwości i korzystać z nich w pełni, także w trasie.

Z nawigacją w trasę i do pracy

W dobie urządzeń mobilnych, coraz większą popularnością cieszy się nawigacja w telefonie. Dawniej była ona dostępna jako osobne urządzenie i choć równie popularna, to ta w telefonie bardzo ją przegania. Dlaczego? Przede wszystkim wszystko mamy w jednym miejscu, w zasięgu ręki. Nie trzeba montować dodatkowych urządzeń i płacić więcej pieniędzy za coś, co możemy mieć taniej, skuteczniej i szybciej. Główną przewagą nawigacji w telefonie jest stałe aktualizowanie danych. W innych wersjach urządzeń GPS po wybudowaniu nowej trasy, zwężeniu jezdni, zmiany kierunku ruchu, budowie obwodnicy trzeba było zmienić sprzęt, by znalazły się na nim nowe dane. W GPS na telefon nie jest to konieczne, bo dane zasysane są cały czas za pomocą Internetu, dlatego żaden remont, zamknięcie drogi ani inne utrudnienia nie zaskoczą kierowców z niego korzystających. Jest wiele aplikacji umożliwiających korzystanie z GPS-a bezpłatnie. Trzeba jednak pamiętać, że do jego prawidłowego funkcjonowania trzeba posiadać dobre i stałe połączenie z Internetem. Nawigacja przydaje się nie tylko w wakacyjnych wycieczkach czy dalszych podróżach służbowych, ale także podczas codziennego pokonywania miejskiej dżungli zwłaszcza dużych miast, gdzie często występują remonty, zmienia się pierwszeństwo przejazdu, otwiera i zamyka wciąż nowe ulice czy buduje rondo, zamiast skrzyżowania. W tym przypadku posiadanie dobrej nawigacji na telefon jest niezbędne!

Autorem wpisu jest motowioska.pl

16. czerwca 2015 by Admin
Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Leave a Reply

Required fields are marked *