Technologie, które ułatwiają życie firmom transportowym.

Oprócz wszystkich zagrożeń jakie niesie za sobą XXI wiek, daje on na też kilka benefitów – szczególnie jeżeli prowadzisz własną działalność gospodarczą. Sprawdź co nowe technologie mają wspólnego z lepszymi wynikami. Które z nich z nasz, a które powinieneś wypróbować? Programy księgowe, monitoring aut, systemy CRM – Ty wybierasz.

Prowadzenie biznesu dziś i 20 lat temu to dwie różne bajki. Owszem, biurokracja nadal doprowadza niektórych do szału, ale zmieniło się wszystko. Na rynku pracy możesz przebierać w dobrze wykształconych pracownikach i rozwiązaniach dopasowanych stricte do Twoich potrzeb. Musisz radzić sobie z dynamicznie rozwijającą się konkurencją, ale z drugiej strony sam możesz iść do przodu – szybciej niż myślisz.

Auto w drodze to reklama

Jeśli masz flotę pojazdów, to pewnie odkryłeś już korzyści jakie oferuje monitoring aut. Jeśli nie, to czas najwyższy to zrobić. Systemu monitoringu pozwolą Tobie szybko sprawdzić gdzie znajdują się służbowe pojazdy i czy są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. Oznacza to, że w rezultacie tniesz wydatki na na przykład paliwo. Co więcej – co bardziej zaawansowane narzędzia tego typu wysyłają alerty – np. wtedy, kiedy pojazd wykroczy poza przykazaną trasę, albo będzie przesadzał z prędkością. System uprzedzi też o zbliżającym się terminie wykupienia ubezpieczenia. Na pojazdach możesz też zyskać – nowoczesna technika pozwala na obklejenie auta firmowym logo albo reklamą – co tylko sobie wymyślisz. Z reguły powierzchnie reklamowe są drogie – Ty swoje mobilne auto-powierzchnie masz praktycznie za darmo.

Skróty, które dają wyniki

Zarządzanie to ciężki kawałek chleba. Technika na szczęście trochę tu pomaga, choć pamiętaj, że dziś sztuką jest nie tylko samo zebranie danych, co ich analiza i wyciągnięcie dobrych wniosków. W przypadku kwestii finansowych trzeba wszystko trzymać pod kontrolą. Jeśli masz dużą firmę nie obędzie się bez pomocy księgowego, jeżeli w grę wchodzi mniejsze przedsiębiorstwo to zawsze możesz skorzystać z wielu bardzo praktycznych programów, które pomogą Tobie trzymać księgowość w ryzach i rzetelnie rozliczyć się z fiskusem. Dobrym rozwiązaniem są też narzędzia z zakresu CRM czyli customer relationship management. Są to narzędzia, które pomogą Tobie zarządzać relacjami z klientem. Istnieje wiele typów CRM, najpopularniejsze z nich skupiają się na odpowiednim zbieraniu informacji o klientach i kontaktach z nimi. Dzięki temu firma może w pełni odpowiadać na potrzeby nabywców np. oferując stałym klientom oferty skrojone tylko pod nich. Ile kosztują takie systemy? To już zależy od rodzaju programu i samej firmy. Niektóre z systemów można zamówić sobie w wersji demo i spokojnie przetestować. Warto pamiętać też, że CRM powinno traktować się nie jako jedno narzędzie, ale jako element strategii przedsiębiorstwa.

07. sierpnia 2014 by admin
Categories: Motoryzacja | Tags: , , , | Leave a comment

Leave a Reply

Required fields are marked *