Nawigacja w smartfonie

Poruszanie się po mieście może nastręczać wielu trudności. Drogi bywają, nierówne bądź dziurawe, w godzinach szczytu utknięcie w korku jest bardziej niż pewne. Wielu kierowców traci za kółkiem czas, nerwy i duże pieniądze. Na wszystko znaleziono już jednak rozwiązanie. Szczególnie warta uwagi jest nawigacja na telefon.

Technika poszła w ostatnich latach do przodu i warto wykorzystać ten trend. Nawigowanie po mieście jest znacznie łatwiejsze jeśli ma się smartfon. Papierowe mapy powoli zastępowane są specjalnymi aplikacjami, które prowadzą kierowcę po drogach, prosto do celu. Część z takich apek jest darmowa, choć trzeba pamiętać też o kosztach związanych z przesyłem danych, czyli internetem. Nawigacja ułatwia życie i pozwala zaoszczędzić sporo czasu a także nerwów. Korzystanie z apek jest proste i intuicyjne, można je nabyć np. w play market. Instalacja nie powinna nastręczać trudności.

Dlaczego kierowcy potrzebują takiego wsparcia? Bo chcą uczynić codzienne funkcjonowanie łatwiejszym. Takie rozwiązania przydają się w szczególności tym osobom, które korzystają z auta na co dzień, na przykład w celach służbowych, jak i tym, którzy wręcz przeciwnie – wsiadają za kółko od wielkiego dzwonu. Ci pierwsi mogą szybciej trafić do celu, ci drudzy czują się bezpieczniej, bo wiedzą gdzie i kiedy skręcać aby z punktu A przetransportować się do punktu B. Współczesne wersje nawigacji mogą pełnić też rolę asystenta kierowcy – dzieje się tak wtedy, kiedy oferują one dodatkowe funkcje np. omijanie korków czy powiadomienia o drogowych zdarzeniach. Nawigacja na telefon sprawia, że podróż staje się o wiele przyjemniejsza i też w jakiejś mierze bezpieczniejsza. Oczywiście żadna pomoc smartfona nie zastąpi myślenia i dobrych umiejętności. Kierowcy muszą przestrzegać przepisów, zakazów nakazów, wszystkich napotykanych po drodze znaków. Dodatkowo muszą też uważać na niespodzianki – wypadki, stłuczki czy nagłe zmiany organizacji ruchu.

Aby zapewnić sobie komfort jazdy, trzeba zatroszczyć się nie tylko o położenie smartofna z nawigacją w widocznym miejscu, ale także o inne sprawy. Tak prozaiczna rzecz jak czyste szyby ma niebagatelne znaczenie dla kierowcy auta – czyste szyby oznaczają dobrą widoczność, brudne – ją pogarszają co może prowadzić nawet do wypadków. Nie mówiąc już o tym, że jazda brudnym pojazdem nie należy do najprzyjemniejszych, wręcz przeciwnie – bywa bardzo uciążliwa. Zmotoryzowani powinni pomyśleć też o stanie technicznym pojazdu – jeśli w samochodzie coś nie działa trzeba wybrać się do mechanika. Konieczne jest też dbanie o ustawienie lusterek, pozycję siedzeń. Podróż umilić mogą także zapachowe gadżety, czy ulubiona muzyka. Niektórzy kierowcy lubią też montować na siedzeniach specjalne maty, które masują plecy i podnoszą komfort podróży.

29. lipca 2014 by admin
Categories: Motoryzacja | Tags: , , , , , | Leave a comment

Leave a Reply

Required fields are marked *