Autostopem przez świat

Bez dwóch zdań najlepszym sposobem na poznanie świata, a także samego siebie jest podróżowanie „na stopa”. Po pierwsze nie ma drugiego takiego środka transportu, który daje tak wiele okazji do kontaktu z innymi ludźmi, często reprezentującymi różne kultury. No i oczywiście jest to także dobry sposób na tanie podróżowanie. Trzeba jednak mieć dużo cierpliwości, silnej woli, samozaparcia. Dobrze do tego zestawu dodać szczyptę odwagi i już możemy wyruszać w trasę.

Autostop – od czego zacząć?


Tutaj opinii jest tak wiele, jak wielu jest podróżników, którzy spędzają swój wolny czas w trasie. Jednak nie warto dać zwieść się przekonaniu, że taka podróż nic nie kosztuje, bo to zwyczajnie nie jest prawda. Dlatego warto przygotowania do wędrówki zacząć od zgromadzenia niezbędnego ekwipunku, który będzie przydatny w drodze. Nie należy w tym wszystkim przesadzać, gdyż wszystkie te rzeczy trzeba będzie przecież nieść na plecach, dlatego należy zabrać naprawdę niezbędne rzeczy. Drugą sprawą jest zgromadzenie odpowiedniej ilości pieniędzy. Fakt, w większości przypadków sam przejazd z miejsca w miejsce może obyć się bez kosztów, ale tak być nie musi, dlatego warto o tym pamiętać. Co więcej, trzeba mieć środki, na to żeby od czasu do czasu zajrzeć do jakiegoś hostelu, aby się odświeżyć lub po prostu zjeść porządny posiłek w jakiejś knajpce. Warto mieć również przygotowaną rezerwę na czarną godzinę, gdyby coś w wyprawie poszło nie tak. Trzeba sobie zapewnić komfort podróży!

„Na stopa” we dwoje lub w pojedynkę


W zasadzie autostop jest dla każdego, kto ma na tyle odwagi, aby się na tego rodzaju przedsięwzięcie zdecydować. Dlatego praktycznie każdy, kto przełamie swój lęk może spróbować. Ważna kwestia dla początkujących podróżników to posiadanie dobrej kondycji, wytrzymałości i zdrowia. Warto wiec do takiej przygody potrenować. Do podróży w dwójkę zdecydowanie potrzebne są takie cechy, jak bezkonfliktowość i bezproblemowość. Zwłaszcza jeżeli zmierzamy w tym samym kierunku. W przeciwnym razie będziemy mieć problem, aby znaleźć jakikolwiek transport. To są cechy najważniejsze. Pozostałe cechy wykształcą się w nas w czasie odbywania podróży. Decyzja o tym, czy podróżujemy sami, czy w dwójkę zależy od naszych preferencji. Jedni wolą podróżować w samotności. Inni preferują towarzystwo innych. Z pewnością w dwójkę jest dużo raźniej i bezpieczniej!

Strach ma wielkie oczy


Z której strony by na to nie spojrzeć, dla kogoś, kto jeszcze nigdy nie jechał „na stopa” zdecydowanie najgorszy będzie ten pierwszy raz, bo jest to zupełnie nowe doświadczenie. Najważniejsze to się przełamać i spróbować. Są ludzie, dla których autostop to w zasadzie codzienność ponieważ zaczynali wędrówki tego rodzaju dawno temu. Jednak oni także kiedyś zaczynali i dla nich pierwszy raz również łatwy nie był. Nie wolno jednak zapominać o potencjalnych zagrożeniach, dlatego należy słuchać się swojego instynktu i intuicji, nawet jeżeli są one praktycznie bezpodstawne. Jeśli już się odważysz podróżować w ten sposób to łatwiej możesz złapać kogoś kto Cię podwiezie dzięki darmowej aplikacji Yanosik autostop.


Warto spróbować


Zdecydowanie warto podjąć się takiego wyzwania. Wszystko dla niespotykanych, zapierających dech w piersiach widoków, poznanych ludzi, niesamowitych miejsc i wrażeń oraz przygód jakie mogą nas w trasie spotkać. To kim przyjdzie nam jechać daje pewien dreszczyk emocji, którego nie da się zastąpić w żaden inny sposób. Dzięki temu uda nam się być w miejscach, w których nie znaleźlibyśmy się nigdy!

25. czerwca 2014 by admin
Categories: Bez kategorii | Leave a comment

Leave a Reply

Required fields are marked *